Vážení rodiče, milí žáci a žákyně,

 

v letošním školní roce 2016/17 jsme uvažovali o poznávacím a konverzačním zájezdu do Anglie.  Z nabídky jsme vybrali zájezd do LONDÝNA, organizovaný cestovní agenturou (viz níže)a nabídli jsme jej ve všech třídách 5. - 9. ročníku.

 

Vzhledem k tomu, že se závazně přihlásilo velmi málo žáků, bylo rozhodnuto, že se  tento zájezd neuskuteční. Pokud by se objevila nějaká jiná zajímavá nabídka zahraničního zájezdu budeme vás včas informovat. Děkujeme všem za pochopení.   

                                                                                                                     Mgr. E. Cílková

 

_____________________________________________________________________________

PRO TRAVEL CK, s.r.o.

Prokopova 23
301 00 Plzeň
IČ: 26355353
DIČ: CZ26355353

https://www.protravel.cz/

LONDÝN PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Termín: 12.-16. 6. 2017 Číslo zájezdu: 17-272-2060

Cena: 6 200,- Kč


1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE
Odjíždět budeme od budovy školy v dopoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.

 

2. DEN: LONDÝN - GREENWICH, HMS BELFAST, CITY
Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do přístavu ve Francii, abychom se přeplavili trajektem do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme severozápadním směrem do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku se nalézá známá královská observatoř a prochází tudy nultý poledník, který společně překročíme. Poté se svezeme lodí po řece Temži kolem Isle of Dogs až k mostu Tower Bridge. Přejdeme přes slavný most Tower Bridge na jižní břeh Temže a dojdeme až k plovoucímu muzeu - bitevní lodi HMS Belfast. Navštívíme loď, která bojovala ve II. světové válce i ve válce o Koreu. Po prohlídce se vydáme kolem divadla Globe k lávce Millennium Footbridge, po které dojdeme k druhé největší církevní stavbě Evropy, k monumentální St. Paul's Cathedral. Během prohlídky vystoupáme na kopuli katedrály, odkud se naskýtá překrásný pohled na Londýn, a prohlédneme si i kryptu, ve které jsou pohřbeni mj. admirál Nelson nebo stavitel katedrály Christopher Wren. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde si dáme večeři a odpočineme si.

 

3. DEN: LONDÝN - NATURAL HISTORY MUSEUM, WARNER BROS STUDIOS
Po snídani navštívíme Natural History Museum (kostry dinosaurů, sbírky meteoritů, místnost se zemětřesením, živé exponáty aj. Projdeme se Hyde Parkem kolem Royal Albert Hall, Albert Memorial a Diana Memorial.

Odpoledne
přejedeme do ateliérů Warner Bros Studios, kde se natáčely filmy o Harry Potterovi. Prohlédneme se mnoho fascinujících modelů, scén, místností a filmařských postupů. Večer se vrátíme na ubytování do stejných hostitelských rodin, kde se navečeříme a procvičíme v anglické konverzaci.

4. DEN: LONDÝN - WESTMINSTER
Po snídani vyrazíme do centra Londýna, kde nás čeká procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města:
uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Budeme mít možnost navštívit největší londýnské hračkářství, obchodní dům Hamleys.
Odpoledne budeme mít možnost nákupu suvenýrů na slavné Oxford Street. V podvečer se případní zájemci budou moci podívat Londýn z výšky během jízdy na London Eye. Následně se s Londýnem rozloučíme a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt do Francie.

 

5. DEN: NÁVRAT DO ČR
Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Příjezd zpět k budově školy předpokládáme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto:
- doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
- 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
- 2x ubytování v anglických rodinách, 2x snídaně, 2x večeře, 2x oběd formou balíčku
- služba průvodce po celou dobu zájezdu
- zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
- komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna
 

V ceně není zahrnuto:
- vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 70,- GBP / děti do 16 let) 

 

____________________________________________________________________________

Vedoucí zájezdu: Mgr. E: Cílková, další dopr. pdg. Mgr. V. Sázavská

 

Závazné přihlášky a bližší informace (termíny, zálohy, doplatky aj.) budou k dispozici hned po vánočních prázdinách (kabinet Cj - Cilková)    Máme rezervovaných 20 volných míst.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

O našem zdařilém zájezdu do Anglie na jaře 2014 si můžete přečíst na webové stránce:

Stránky učitelů - Cílková  -  Zájezd do Anglie jaro 2014