1.A

 

 

Spí a spí, slunce spí, kdo ho asi probudí? My si na něj zavoláme, tím sluníčko přivoláme.
 Vstávej slunce začni hřát, my si s tebou chceme hrát... a taky se učit!

 

Vážení rodiče a milí moji žáčci, 

na těchto stránkách Vás budu průběžně informovat o všem, co se týká naší třídy. Budu ráda, pokud se stránky naučíte pravidelně navštěvovat. Kromě učiva, které si má žáček doplnit za dobu nepřítomnosti ve škole, se zde budou objevovat i další důležité informace k naší třídě.

Nezapomeňte vždy rolovat až dolů, ať Vám nic neunikne.

smiley

Vaše paní učitelka Mgr. Kateřina Řačáková

racakova@centrum.cz

 

 

Aktuální sdělění

 

Děkuji všem za spolupráci a přeji nádherné léto plné zážitků.

 

Vážení rodiče,
blíží se konec školního roku. Dříve než děti odejdou na zasloužené prázdniny, čeká nás ještě několik málo dnů:


V týdnu od 24. června do 27. června budou probíhat třídnické a administrativní práce. Budeme se i nadále podle potřeby učit, tedy do školy noste M, ČJ, PRV. V tomto týdnu budeme přebírat a rozdávat učebnice pro 2. ročník (pracovní sešity rozdám až v prvních dnech nového školního roku), uklízet a zdobit třídu …Dětem budu v tomto týdnu posílat domů postupně TV, kufřík s výtvarnými potřebami, ručník ... Sledujte webové stránky naší třídy.


V pátek 28. června – VYSVĚDČENÍ - vyučování od 8.00 do 8.45 hodin. Poté děti odchází domů nebo do družiny. V tento den poprosím všechny rodiče dětí, jež budou odcházet domů po 8.45 hodin, aby dětem napsali lísteček s odchodem a přišli ke škole včas. Ve vestibulu se totiž sejdou všechny třídy školy a není možné tam dlouho čekat. V případě absence dítěte si může vysvědčení vyzvednout zákonný zástupce od 8.45 hodin nejpozději do 9.15 hodin. Poté bude vysvědčení vloženo do trezoru a bude vydáno na začátku nového školního roku.


Doporučení na prázdniny: hlavně hodně odpočívat a nabírat sílu na 2. ročník. Komu by se ovšem stýskalo po škole, pak doporučuji pravidelné a hlasité čtení knížek, procvičovat sčítání a odčítání v oboru čísel do 20 bez přechodu i s přechodem desítky, procvičovat hodiny, plnit si průběžně prázdninový deníček (namalovat zážitky, fotky, několika větami napsat zážitek, vypsat knížky, které děti přečetly ...). Prázdninový deníček si můžeme v průběhu září prohlížet.

 

 

Probrané učivo k 28. 6. 2019 - vše dokončeno

ČESKÝ JAZYK

SLABIKÁŘ dočten, čítanka do str. 9

PRACOVNÍ SEŠIT KE SLABIKÁŘI do str. 31

PÍSANKA  do str. 33

VYSTŘIŽENÁ PÍSMENKA úplně vše vloženo v deskách

 

MATEMATIKA

UČEBNICE do str. 28

PROCVIČOVACÍ SEŠIT dokončen

VYSTŘIŽENÁ ČÍSLA A PŘÍSLUŠNÉ TEČKY 0 - 20, rovná se, větší, menší

 

PRVOUKA do str. 45 + 50

 

 

Akce třídy v roce 2018/2019

28.6. Vydání vysvědčení a ukončení školního roku

 

 

 

Rozvrh hodin 1. A

HODINA

1.

 8.00   

8.45 

2. 

8.55

9.40  

3.

10.00

10.45

4.

10.55

11.40

5. 

11.50 

12.35

        6.

     12.45

     13.30

PO ČJ ČJ TV M    
ÚT ČJ M PRV ČJ    
ST ČJ M AJ ČJ HV  
ČT ČJ/TV ČJ/TV PRV ČJ    
ČJ M VV    

 

Hudební výchovu v naší třídě učí:

Mgr. Martina Lenkvíková
tel./l.286881141,286881524/117
martina.lenkvikova@@litvinovska500.cz

Anglický jazyk v naší třídě učí:

Mgr.Petra Borešová
tel./l.286881141,286881524/126
petra.boresova@litvinovska500.cz

 

 

enlightened Nabídku kroužků naší ZŠ sledujte od půlky září ve vestibulu a na tomto odkaze http://www.litvinovska500.cz/krouzky/.

Kroužky probíhají říjen - prosinec, leden - květen, tzn. že je potřeba na kroužky, které začínají v lednu obstarat si přihlášku již v prosinci. Žáček dostane na vybraný kroužek přihlášku. Platba proběhne dle požadavků dané učitelky kroužku.

 

 

 

O prázdninách na školu zapomeňte, radí učitelé

1. července zahajuje 3. ročník prázdninové internetové Školy v Kocourkově, určený dětem druhých, třetích a nově také čtvrtých tříd. Budou mít možnost si formou zábavných soutěží lehce zopakovat angličtinu, matematiku, češtinu a čtení na svých počítačích či tabletech. Pokud Vás tato forma opakovaní zaujme, podívejte se na tento odkaz www.skolakocourkov.cz.

 

Na začátku léta děti s radostí utíkají od školních lavic a povinností. Jejich rodiče ale možná trochu nahlodávají pochybnosti, jestli děti přes volné měsíce nezapomenou všechny pracně nabyté vědomosti. Mají se snažit dotlačit přes léto děti k sešitům a učebnicím? Mezi experty panuje vzácná shoda.

Učení o prázdninách v žádném případě nedoporučují. Především tedy ve formě biflování fakt, doplňování pravopisných jevů nebo počítání sloupečků příkladů v sešitě. Děti o prázdninách chtějí dělat to, co po zbytek roku nemohou. Třeba chodit pozdě spát a pozdě také vstávat, hrát si na počítači a koukat dlouho na televizi. Chtějí běhat venku s kamarády a vůbec si prázdniny užít.

Otrávit jim léto ovšem můžete i tím, že budete neustále mluvit o škole, připomínat blížící se návrat do lavic nebo ne úplně skvělé vysvědčení. Nezapomeňte, že díky tomu, že se na několik týdnů od školy odstřihnou, získají pro život jednu důležitou věc. Naučí se oddělovat práci a odpočinek.


Učení jenom hravé a nenásilné

Připomenout školní látku můžete dětem i takovou formou, která je bude bavit. Zkuste některý z následujících tipů:

  • Pokud například cestou na dovolenou čekáte na letadlo, můžete s dětmi procvičovat slovní zásobu nejrůznějšími hrami. Povídejte si ve verších, používejte pouze slova začínající určitým písmenem, zkuste si společně vzpomenout na co nejvíc států, ptáků nebo třeba sportů.
  • Jistě si pamatujete bezpočet her, kterými jste sami ve škole zabíjeli se spolužákem čas při nudných hodinách. To dětem říkat nemusíte. Ale když si s nimi zahrajete lodě nebo piškvorky, procvičí si schopnost soustředit se i logické uvažování. Nezapomeňte, že pro vaše dítě je nejdůležitější strávit s vámi čas, který třeba chybí během celého roku.
  • Můžete jim například poradit, ať zkusí vzít svoji botu a začnou s ní měřit. Třeba vám pak vítězoslavně oznámí, že cesta z hotelového pokoje do jídelny měří stejně stop, jako když se položí šedesát skříní do řady na zem.
  • Psaní si školáci procvičí na pohlednicích pro babičku, číst si můžou klidně obrázkové časopisy, které je budou bavit. A když jim na společném výletě ukážete, jak se čte v mapě, budou v září mezi spolužáky vynikat neobvyklou dovedností.
  • Vést rodinný deník z putování.
  • Menším dětem číst pohádky, starším nabídnout alespoň encyklopedii nebo časopisy.
  • Dítě vám může zkontrolovat účet z nákupu, spočítat, kolik knedlíků má táta na talíři a za jak dlouho budeme při této rychlosti u Macochy.
  • V autě je možnost zahrát si slovní fotbal nebo přezpívat všechny písničky o zvířátkách.
  • V lese si dávejte soutěž v poznávání stromů, na Vyšehradě obejděte hroby slavných a zjistěte, kdo o kom ví nejvíc.
  • Na obloze hledejte souhvězdí a v restauraci si objednávejte z anglického menu.

Do ničeho děti nenuťte, aktivitu jim spíš jen nabízejte. Vždyť i z těch počítačových her se děti přece jen něco naučí. Možná budete překvapeni, až uvidíte, jak si s kamarády vyhledávají ve slovníku anglické výrazy, které potřebují přeložit pro postup do dalšího kola.


Před návratem do školy

A co konec prázdnin? Na ten je podle expertů dobré začít děti připravovat přibližně poslední týden v srpnu. Zaměřte se hlavně na postupný návrat k běžnému dennímu režimu, aby časné ranní vstávání nebylo prvního září příliš velkým šokem.

 

 

Procvičujeme doma a Informace týkající se vstupu dítěte do 1. ročníku

18.07.2013, 11:10 , Mgr. Kateřina Řačáková | Komentáře: 0 | Počet zobrazení: 1021


Celý článek...

Zajímavé odkazy

19.07.2013, 10:55 , Mgr. Kateřina Řačáková | Komentáře: 0 | Počet zobrazení: 919


Celý článek...

Desatero bezpečného internetu

10.09.2012, 19:27 , Mgr. Kateřina Řačáková | Komentáře: 0 | Počet zobrazení: 862

 1. Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem...

Celý článek...

Jak se učit doma - různé styly učení

10.09.2012, 19:16 , Mgr. Kateřina Řačáková | Komentáře: 1 | Počet zobrazení: 4454

V současné době je schopnost umět se efektivně učit velkou výhodou, protože vzdělávání je dnes více než dříve celoživotním procesem. Školní výuka je...

Celý článek...