Jak jsme si vedeme ve školním roce 2018 - 2019

Nechceme, aby žák ve škole vědomosti jen konzumoval, ale aby byl i sám aktivní a tvůrčí. Proto na naší škole vyhlašujeme značný počet školních soutěží nejen na podporu zdravé soutěživosti, ale i pro posilování zájmu o vzdělání v duchu Petroniova "Čemukoliv se učíš, učíš se pro sebe".

Florbal

V úvodu měsíce listopadu (2.11.) se v Čakovicích žáci naší ZŠ zúčastnili Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství 2018/2019. Ve čtyřech skupinových utkáních vyzvali své soupeře, ale přes veškerou snahu se jim bohužel nepodařilo získat dostatečné množství vítězství, která by je posunula do finálových bojů.
Chlapci se prezentovali velice bojovným výkonem a rád bych jim touto cestou poděkoval za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Milan Garčar

Olympiáda z českého jazyka

V listopadu 2018 je školního kola OČJ zúčastnilo 12 žáků 8. a 9. tříd, 2 žákyně z 9.A postoupily do okresního kola.

Kostka

V rámci soutěže Kostka, které se žáci naší školy pravidelně účastní, jsme zaznamenali veliký úspěch.

Soutěž spočívá ve výrobě hrací kostky z materiálu dural, hodnotí se přesnost a kvalista výrobku, účastník si vyrobenou kostku odnese domů.
Soutěž probíhá na SPŠ Betlémská, Praha 1

Z naší školy se zúčastnili 4 žáci 9.ročníků.

Největší úspěch zaznamenal žák M.Č. z 9.B, který soutěž vyhrál.

Tímto mu ještě jednou gratulujeme!!!

Úspěchy školního roku 2017/2018

Dopravní soutěž mladých cyklistů

22. 5. Dopravní soutěž mladých cyklistů 2018 se družstvo 1. stupně umístilo na 3. místě v dopravní soutěži. Žáci prokázali v testech znalost dopravních předpisů. V praxi na křižovatkách realizovali teorii a při jízdách zručnosti prokázali i svou šikovnost. Krom toho uměli ošetřit zraněného pod dohledem odborníka.

Ukázalo se, že o bezpečnost na naší škole pečujeme, ale ještě se máme co
učit.

Pochvala patří i žákům z 9. třídy (tř. uč. Patrasová), kteří byli velkou pomocí pro organizátory.

Na závěr všichni dostali odměny a od Prahy 9 trička.

Doufejme, že dopravní kroužek se k nám v příštím roce přidá. Včetně žáků z 2. stupně.

Atletika

V květnu se výběr chlapců z 8. a 9. tříd spolu s děvčaty z 6. a 7. tříd zúčastnil atletických závodů určených pro základní školy. Sportovní klání nazvané O Pohár Rozhlasu se konalo na FZŠ Chodovická a sešla se široká startovní listina.
Pravidla soutěže byla jednoduchá a každý ze startujících přispíval svými výkony do celkového bodového zisku svého týmu. Proto bylo velice důležité se soustředit po celý soutěžní den.
Naši chlapci se v konkurenci dalších 8 ZŠ neztratili a vybojovali celkové 5.místo, což je krásný výsledek. Stejné celkové umístění se podařilo získat i děvčatům, které prokazovaly po celou dobu velikou bojovnost.

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Karakoram - soutěž v lezení

Za naši ZŠ bojovala 2 smíšená družstva, která si pro sportovní projekt vybrala názvy Tým Alfa a Tým Beta a pustila se do boje se silnou konkurencí dalších pražských škol. Cílem bylo v časovém úseku 120 minut „nastoupat“ co nejvíce výškových metrů. Lanové překážky byly rozdělené podle náročnosti a stejně tak byli úspěšní lezci odměněni předem stanoveným počtem bodů.
Ve velice přátelské, ale zároveň i bojovné atmosféře, se týmy umístily v těsném závěsu na 4., respektive 5.místě a vybojovaly tak pro naši ZŠ skvělý sportovní výsledek. Celý den navíc provázelo příjemné počasí a děti si tak spolu s diplomy odnesly nejen příjemný zážitek, ale i energii do dalších dní.

Matematický klokánek

V dubnu 2018  proběhla na naší škole mezinárodní matematická soutěž Matematický  klokánek.

Zúčastnili se jí žáci 2. - 3 . tříd v kategorii Cvček a žáci 4. - 5. tříd v kategorii Klokánek.

umístění

Come and Show

Dne 27. března 2018 se žáci 6.A a 6.B anglické skupiny pana učitele Žatečky zúčastnili soutěže " Come and Show ". Tuto soutěž pořádá ZŠ Dolní Chabry a v letošním roce se jí účastnil rekordní počet pražských škol. Naše skupina si připravila dramatizaci pohádky " The Wolf and Eight Little Kids " jako lehce bláznivou komedii. V kategorii " Advanced " byli naši žáci porotou zařazeni do nejvyššího stupně " Top" a ohodnoceni jako nejlepší = tudíž se umístili na 1. místě.

GRATULUJEME

foto

V prosinci 2017 proběhlo školní kolo Olympiády z českého jazyka. Zúčastnilo se jí 16 vybraných žáků 8. a 9. tříd.

1. místo obsadila Amálie Machovcová z 8.A. Postupuje do okresního kola.

celkové umístění

Pražské poetické setkání

8. března 2018 se konalo školní kolo recitační soutěže Pražské poetické setkání. Z našich žáků byli nejlepší a postupují do obvodního kola:

Kristýna Šulcová a Ondřej Přibyl ze 3.B, Anežka Maříková ze 4.B, Evelína Šťastná ze 4.D, Marie Vlasáková z 5.C, Matyáš Lorenz z 8.B.

foto

Soutěž v anglickém jazyce

19. února 2018  se konalo okresní kolo Prahy 9 - soutěž v anglickém jazyce kategorie I.A, I.B.
Jakub Kebert ze 7.A obsadil v kategorii I.A druhé místo.

GRATULUJEME

IT SLOT

V listopadu se vybraní žáci 8. a 9. tříd zúčastnili soutěže IT SLOT, kterou každoročně pořádá SSŠVT Prosek.

Cílem soutěže je prohloubit zájem žáků o studium informačních technologií a zároveň formovat jejich logické myšlení. První část soutěžních úloh je zaměřena na oblast základních vědomostí o informačních technologiích (internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování). Druhá část soutěžních úloh je věnována matematickému a logickému myšlení.

Do prvního kola soutěže IT-SLOT se zaregistrovalo 203 základních škol z celé ČR.
4 012 žáků odehrálo první kolo .

výsledky

Přírodovědný Klokan

V říjnu 2017 proběhla na naší škole pro žáky 8. a 9. tříd soutěž Přírodovědný Klokan,
pořádaná Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci.
Žáci odpovídali na 24 otázek z matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí.

13.10.2016, 16:20 , Mgr. Milan Garčar | Počet zobrazení: 836

Výběr žáků a žákyň 7., 8. a 9. tříd se zúčastnil pod vedením  Mgr. Garčara florbalového turnaje.