Projektový den Co se děje se světem?

12.01.2012, 15:35, ZŠ Litvínovská 500

První projektový den druhostupňových žáků naší školy se uskutečnil v pátek 4.11. Součástí projektových dnů je vždy i exkurze či práce v terénu, která se koná zpravidla týden před plánovaným projektovým dnem. V tomto případě proběhla v úterý 25.10.

 


Žáci jsou vždy rozděleni do skupin, a to nikoliv podle tříd či ročníků, ale na základě svého vlastního zájmu o téma, respektive podtéma. To koresponduje s hlavním, zastřešujícím tématem, například nyní jsme svou pozornost zaměřili na to, „Co se děje se světem?“. Bližší informace o práci jedné skupiny najdete níže.

Mgr. Eva Štubňová

 

My jsme se přihlásili k paní učitelce Štubňové, protože nás zajímalo „Co se děje s Prosekem?“. Byli jsme skupina šestnácti žáků a úkoly jsme měli rozdělené do obou dnů. Exkurzní den jsme trávili na veřejných prostranstvích Proseka, např. v obchodním centru Billa Prosek či v Parku Přátelství. Náhodným kolemjdoucím jsme pokládali předem vymyšlené otázky, mimo jiné „Co se vám tu líbí?“ nebo „Co vám tu vadí?“. Odpovědi jsme si zaznamenávali do dotazníků, celkem jsme jich měli sto dvanáct. V pátek 4.11. jsme tyto dotazníky vyhodnocovali a výsledky zaznamenávali do grafů. Myslíme si, že náš průzkum může sloužit ke zpříjemnění života na Proseku, což jsme chtěli. Projekt nebyl zas tak náročný, naučili jsme se oslovovat neznámé občany a bavit se s nimi o jejich názorech.

Kristýna Andrlová, Kamila Chejnová, Nikola Markupová

 

 

 

 

 

 

 

 
« Zpět