Adopce na dálku 2010

12.01.2012, 10:01, ZŠ Litvínovská 500

Naše škola se rozhodla, že bude pokračovat v podporování studia holčičky Shabeeny v rámci projektu Adopce na dálku.

Druhá sbírka na podporu studia indické holčičky Shabeeny dopadla skvěle !!

Celkem jsme vybrali 6919,-Kč.

 


Tentokrát se do projektu aktivně zapojilo 25 žákyň/žáků ze 6. A, 7.B., 8. B a 9.A (vyučující: Eva Cílková, Veronika Sázavská). Ve škole probíhala v březnu informační kampaň a sbírka. Žáci nejprve ve skupinkách připravili plakáty a letáčky a potom prošli všechny třídy na škole a osobně seznámili spolužáky a vyučující s pokračujícím projektem Adopce na dálku v pomoci indické holčičce Shabeeně.V druhém projektovém dnu mohl každý do zapečetěné pokladničky přispět jakoukoli částkou a celý týden jsme napjatě čekali, zda se opět projekt podaří dotáhnout do konce a vybereme dostatek peněz na další školní rok.
A skutečně se to povedlo – naše škola pokračuje v „adoptivním rodičovství“ malé Shabeeny pro školní rok 2010/2011. Naše sbírka dopadla výborně!

Celkem jsme vybrali 6919,-Kč.
Všem, kteří podpořili tuto sbírku, srdečně děkujeme.

V Indii začíná školní rok v červnu a končí v dubnu. Shabeena nám napsala, že ukončila 2. třídu, má výborné výsledky ve škole. Je šťastná, že může chodit do školy a všem moc za všechno děkuje a váží si pomoci. Bude se stále pilně učit, aby se mohla stát učitelkou, jak si moc přeje.
Shabeena bydlí s rodiči a sestrami v domku bez elektřiny. Má o rok starší a o rok mladší sestru, maminka se stará doma o děti a přivydělává si jako švadlena, tatínek má dvě zaměstnání – pracuje jako zedník a rybář. Rodiče jsou zdraví, pracovití a rádi by poskytli vzdělání všem svým dětem. Děti, které nemohou chodit do školy, jsou potom negramotné
a v dospělosti těžko najdou zaměstnání. Strádají zdravotně z nedostatku peněz na kvalitní jídlo či lékařskou péči. Sami také nemají motivaci posílat své děti do školy – vzniká tak nekončící kruh negramotných nebo pologramotných generací, kteří žijí ve velmi špatných podmínkách.
Srdečně děkujeme těm, kteří se intenzivně podíleli na informační kampani,
a děkujeme všem, kteří na sbírku přispěli. Na jaře 2011 budeme v naší akci pokračovat, aby Shabeena mohla ve studiu pokračovat.


Bc. Eva Cílková

 
« Zpět